Yeni Başlayanlar İçin Varoluşçuluk

Thomas E. Wartenberg
Say Yayınları

Varoluşçuluk, bugün tüm modern kültüre yayılmış, hatta modern insanı adeta ele geçirmiş gibidir: Günlük hayattan bireysel problemlere, felsefenin en derinlerinden edebiyata, varoluşçuluk her yerdedir. Ancak soracak olsanız, çoğu insan varoluşçuluğun ne olduğunu bilmez.

Bu güncel ve eğlenceli kitapta Wartenberg, insanın varoluşunun temelinde bulunan endişeleri keyifli bir üslupla ele alıyor: Nietzsche ve Camus’den Sartre ve Heidegger’e, efsanevi varoluşçu düşünürlerin fikirlerini açıklamak ve özgürlük, kaygı ve absürt gibi temel kavramları keşfetmek için klasik filmler, romanlar ve oyunlardan örnekler veriyor. Simone de Beauvoir ve Franz Fanon’ın, cinsiyet ve sömürge baskısını ortadan kaldırmak için varoluşçuluktan beslenen görüşlerine ayrı birer parantez açıyor. Yeni Başlayanlar İçin Varoluşçuluk, felsefenin belki de en zor anlaşılan dalını eğlenceli bir hikâyeye dönüştürüyor.

Thomas E. Wartenberg Kitapları
20,00 ₺ %28
14,40 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Orijinal Başlık: Existentialism - A Beginner’s Guide
ISBN: 9786050206791
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 232
Basım: Kasım 2018
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Nurdan Soysal

Thomas E. Wartenberg Hakkında

Thomas E. Wartenberg, Başvuru Kitapları, Diğer, Felsefe kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Küçük Çocuklar İ...

Yeni Başlayanlar İçin Varoluşçuluk Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.