Yeni Bir Gündem İnşa Etmek

Mimarlık Kuramı 1993 - 2009

Kolektif

Kitap Açıklaması

Eleştirel mimarlık kuramı, 1990'ların ortalarından itibaren önemli ölçüde dönüşmüştür. Bu dönemde öne çıkan pratik-yanlısı hareket, mimarlık kuramını ütopik ideallerden ve hantal kültürel eleştirilerden uzaklaştırıp mimarlığın ve pratiğin gerçeklerine yöneltmiştir.

Yeni Bir Gündem İnşa Etmek, bu süreçte mimarların ve mimarlık kuramcılarının benimsediği çok sayıdaki yöntem ve yaklaşıma genel bir bakış sunuyor. Sayısal teknolojilerin mimari tasarım, üretim, maddesellik ve temsil süreçlerine etkisi; küreselleşme ve bilgi ağlarının içerimleri; sürdürülebilir ve yeşil mimarinin giderek artan önemi; yıldız mimar (starchitect) ve ikonik mimarlık olguları; mimarlık kuramının geleceği ve daha birçok konu, alanın seçkin isimlerinin ikonik makaleleriyle okuyucuya aktarılıyor. Her makaleye, onun tarihsel bağlamına ve önemine işaret eden –editör Krista Sykes'in kaleminden– bir de Sunuş yazısı eşlik ediyor.

Son yirmi yılın kilit önemdeki teorik metinlerini tek bir kitapta toplayan bu derleme, çağdaş mimarlık düşüncesi ve pratiğini kuşatan hararetli tartışmalar için bir zemin sağlıyor.62,00 ₺ %28
44,64 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Constructing A New Agenda: Architectural Theory 1993 - 2009
ISBN: 9786059125574
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 642
Basım:
Ebat: 165x225 cm
Çevirmen: Göksun Akyürek
Editör: A. Krista Sykes
Ağırlık: 642
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.