Yeni Türkiye’nin Kadınları

Betül Soysal Bozdoğan

Kitap Açıklaması

Yeni Türkiye; totaliter devletin, vesayetçi yönetimin, tek boyutlu bir toplum tasarımının, halk karşıtı bir duruşun olmadığı bir tasavvur.. Yani demokrasisi normalleşen, kimliklerin hepsine eşit mesafede duran, ekonomisi büyüyen, uluslar arası itibarı olan bir Türkiye.

Yeni Türkiye çok şey vaat ediyor...

Yeni Türkiye kadınların kılık kıyafetine takılmıyor, dilindeki şivesine bakmıyor, ismine - kökenine - dinine - mezhebine karışmıyor... İdeal bir kimlik dayatmanın ötesinde bireyin tercihlerini önemsiyor... Yeni Türkiye, özünde var olan vizyonu yeni bir perspektifle hayata geçiriyor. Her biri asli birer unsur olan kimliklerin özelliklerini koruyarak onlara bu ülkenin vazgeçilmez zenginlikleri olduğu hissini yaşatıyor.

Bu kitapta, bu toprağın kadını ‘ana' duygusuyla yeni fikirler, yeni idealler, yeni hedefler doğuracak ülkenin geleceğinde tutkal vazifesi görecektir. İşte tam da bu noktada, Yeni Türkiye hangi değerler üzerinde yükselecek? Yeni Türkiye nasıl inşa edilecek? Türkiye mozağini yansıtan kadınlar ne düşünüyor? Kim bu kadınlar? Sorularına cevap arandı.

Yeni bir Türkiye, Yeni bir Dünya için...Betül Soysal Bozdoğan Kitapları

34,00 ₺ %27
24,82 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054877287
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 336
Basım:
Ebat: 13x21 cm
Editör: Naile Aksay Ünlü
Ağırlık: 336
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.