Yeniden Diriliş

Zeynep Polat

Kitap Açıklaması

Günümüzde ailelerin ve toplumun en büyük problemlerinden bir tanesi de "Gençlik" problemidir hiç şüphesiz. Her türlü hâl ve hareketleri işlemeye müsait bir yapıda olan gençler; birçok art niyetli insanların hedef odağı hâlindedir. Ve hedefe yönelik kitlelerinde yine gençlerden oluşmaktadır. Alkolden uyuşturucuya, inkârcılıktan ideolojiye, anarşiden ahlaki çöküntüye ve daha birçok akımın içine çekilmektedir.

Başıboş bir hayat anlayışı içerisinde olan bir takım gençlerin, önlemi alınmadığı takdirde; kurulan bu tuzaklara kolayca düşmesi muhtemeldir. Eğitimin ilk temelinin ailede atıldığı gerçektir. Bu noktada toplumun bilhassa ailelerin, çocuklarını yetiştirirken ne denli bir dikkat ve ihtiyatla yetiştirmesi gerektiğini altını çizerek söylemek istiyoruz.

İşte bu küçük kitap, ailelerin bilinçsizce çocuklarına uyguladıkları şiddet ve bilhassa onların üzerinde bırakılan olumsuz davranışlara sebep veren doğru olmayan bir takım hâl ve hareketlerin bireyi ne derece sarstığının ve bunun sonucu olarak başıboş, inançsız, inkârcı bananelik anlayışıyla ortaya çıkan "Gençlik Modelinin" tipik bir örneğidir.Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Deneme
ISBN: 9786051281865
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 168
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 168
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.