Yeniden Sanat ve Hayat Dergisi Sayı : 46 / 05 Sonbahar 2016

Kolektif

Kitap Açıklaması

Kanun hükmünde kararnameler ile zaten bir avuç olan demokrasinin çanına ot tıkandığı ülkemizde üreterek yaşama tutunma mücadelesini büyütmeye devam ediyor Sanat ve Hayat.

Kendini sokağın büyüsüne kaptıran ve akşam alacasında eve dönen çocuklar gibi birazcık geciken Yeniden Sanat ve Hayat Dergisinin sonbahar sayısı raflardaki yerini aldı. Dergi yeni sayısında "Darbeler ve darbelerin sanata, edebiyata, kültüre etkisini" masaya yatırıyor.

Mevsim hazan da olsa "Sanat ve Mücadele" devam etmeli diyen Kutsiye Bozoklar'ın "güncelliğini yitirmeyen" yazısı ile okura merhaba diyen Sanat ve Hayat; Yener Orkunoğlu'nun "Parlementer Kılıflı İslami Diktatörlük" yazısı ile 15 Temmuz ve sonrasına ışık tutmaya çalışıyor. Mustafa Angın ise kelimelerinden başka bir variyeti olmayan Aslı Erdoğanlara ses olmaya çalışıyor.

Mevsimler Bölümü; Temel Demirer, B.Sadık Albayrak, Bülent Köksal Aydın, Asım Gönen ve Fırat Çalışan'ın yazıları ile oldukça iddialı olurken, birbirinden güzel şiirler, öyküler ve diğer edebi ürünlerden oluşan Harman Bölümü büyük beğeni kazanacak.

Mozaik Bölümü insanlığın en temel varoluşsal sorularına cevap arayan bir kültür hazinesi olan Şahmeran Masalının Zazacası ile Çentik Bölümü ise haramilerin saltanatını yıkacağımızı yüreğimize ve şiirimize kazıyarak yakın zamanda aramızdan ayrılan büyük usta Abdülkadir Pirhasan'a (Vedat Türkali) ayrılan sayfalarıyla dikkat çekiyor.

Pano Bölümünde tiyatrodan sinemaya, felsefeden söyleşiye değin birbirinden değerli yazılar okurların beğenisine sunulurken, Ayraç Bölümünde de severek okunacağı düşünülen kitaplar okurların beğenisine sunuluyor.Kitap Ayrıntıları
ISBN: 3990000037379
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 136
Basım:
Ebat: 19x26,5 cm
Ağırlık: 136
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.