Yeşil Günlük

Fatih Dikmen, Zeynep Sevde
3 kişi
Kidega'nın Yeşil Günlük Kitap Yorumu
Yeşil Günlük okuyucusunu doğaya çağıran bir davetiye... Zeynep Sevde ve Fatih Dikmen'in ortak çalışması olan kitapta 38 farklı bitki ve ağaç için ayrılmış bölümler bulunuyor. İçinde bulunan ahşap kürek ve tohumlarla sizi hem doğayı tanımaya hem de onun bir parçası olmaya davet ediyor.

Kitap Açıklaması

Yeşil Günlük, hem okuyarak hem dokunarak hem gözlemleyerek öğreten bir bitki tanıma rehberi. İlk sayfalarında tohum, çiçek, meyve, ağaç vs gibi kavramların ne demek olduğu, tohumdan bitki elde etme yolları, botanik biliminin anlamı anlatılıyor. Ardından asıl heyecan başlıyor. Her sol sayfada bir ağacın tam sayfa çizimi veriliyor. Sağ sayfalar ise o ağacın yaprağının bulunup yapıştırılması için yönlendiriyor. Okurdan, elinde Yeşil Günlük’üyle ormanları, bahçeleri, parkları gezmesi; ardından kitaptaki ağaçların ve bitkilerin yapraklarını toplayıp günlüğünde biriktirmesi bekleniyor. Böylece kitap bittiğinde Türkiye’nin 38 bitki ve ağacının isimlerini, özelliklerini öğrenmiş ve günlüğünde yapraklarını biriktirmiş oluyor.

Ayrıca, kitapla birlikte verilen mini ahşap kürek ve içlerinde fesleğen, domates, biber, maydanoz tohumları bulunan tohum zarfları sayesinde okur, evinde kendi bitkilerini yetiştirebiliyor. Bütün bunları yaparken kalemini ve diğer malzemelerini ise Yeşil Günlük’ün ham ketenden üretilmiş kılıfında bulunan kalem kutusunda saklayabiliyor.

Fatih Dikmen Kitapları
50,00 ₺ %28
36,00 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786058422858
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 92
Basım:
Ebat: 16x22 cm
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.