Yetenek Yönetimi

Yetenek Savaşlarında İkinci Perde

Gözde Gülen Aydın, Tamer Keçecioğlu

Kitap Açıklaması

‘‘Yetenek savaşları'' ifadesi marka ve kült bir kavramdır. Çağımıza damga vuran bu kavramın ikinci ve en zorlu perdesi açılmış ve oynanmaya başlanmıştır. Günümüzün bütün yöneticilerinin ve çalışanlarının ortak buluşma noktası, yeteneklerin zor bulunduğu, yönetildiği ve elde tutulduğudur. İnsan kaynakları yöneticileri açısından en zorlu mücadele işte tam bu noktada başlamaktadır: Yaşanan belirsiz ve kaotik ortamdaki iş çevrim hızı ile kalite ve derinlik açısından insan akış hızını dengeleyecek bir mekanizmanın kurulmasını sağlamak.

Unutulmaması gereken bir konu, yetenek yönetiminin işletmeler içerisinde yayılması gereken bir ‘‘zihniyet devrimi'' olduğudur. Yetenek yönetimi, yalnızca insan kaynaklarına bırakılamayacak kadar önemli ve çok boyutlu olan stratejik bir konudur. İşletmelerin stratejileri ile birlikte ele alınmayan hiçbir insan kaynakları yönetimi konusu başarılı olamaz.

Umarız bu çalışma daha sonra gerçekleştirilecek daha kapsamlı ve ayrıntılı çalışmaların altyapısını oluşturur. Çalışmanın akademisyenlere, uygulamacılara ve öğrencilere faydalı olacağına inanıyoruz.59,00 ₺ %10
53,10 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055100995
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 478
Basım:
Ebat: 165x235 cm
Ağırlık: 478
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.