YGS Matematik

Konu Anlatımlı Soru Bankası

Kolektif

Kitap Açıklaması

Yeni sınav sistemindeki değişiklikle birlikte gireceğiniz sınavların birinci aşaması olan YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) için hazırlanmış olan %100 YGS MATEMATİK kitabını sizlere sunuyoruz. Kitabımızın, -diğer konu anlatımlı matematik kitaplarından ayıran- belirgin birkaç özelliği bulunmaktadır. Öncelikle öğrencilerin anlamalarını kolaylaştırmak amacıyla konu anlatımları titizlikle hazırlanmış ve çözümlü örneklere çokça yer verilmiştir.

Çözümlü örneklere yer verilirken öğrencinin birbirinden farklı soruları görmesi ön planda tutulmuştur. Böylece öğrencinin kendi kendine çalışıp konuyu kavraması ve konu testlerinde yapılamayan soru sayısının en aza indirgenmesi hedeflenmiştir. Ayrıca verilen bilgilerin öğrencilerin aklında daha kalıcı olması ve önemli noktaların, yapılabilecek hataların öğrencilerin dikkatini çekmesi için BİLGİ KUTULARI kullanılmıştır. Bununla birlikte; %100 YGS MATEMATİK kitabı hazırlanırken ÖSYM'nin (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) geçmiş yıllarda yapmış olduğu sınavlarda sorduğu soruların, konu anlatımlarında çözümlü örnek olarak verilmesi hedeflenmiştir.

Böylece sınava girecek adaylar ve 9. sınıf öğrencileri konulara çalışırken ÖSYM'nin sormuş olduğu soruları görüp verilen bilgileri özümseyebileceklerdir. Kitabımızın "Yoruma Dayalı Problemler" kısmında ise sadece ÖSYM'nin yapmış olduğu sorulara yer verilmiştir. Konu içindeki çözümlü örnekler ÖSYM'nin yapmış olduğu bazı sınavlardan derlenerek hazırlanmıştır. Kitabımızın; YGS'ye girecek bütün adaylara ve 9. sınıf öğrencilerine, girecekleri bütün sınavlarda yardımcı olacağını umuyor ve adayların bu kitaptan alacakları desteği özgüvenleriyle birleştirerek istedikleri başarıya ulaşacaklarına inanıyoruz. %100 YGS MATEMATİK kitabının dizgi aşamasında bizlere fikir veren, bizden desteğini ve sabrını hiç esirgemeyen Sn. İbrahim YIKILMAZ'a ve Pelikan Kitabevi'nin sahibi Sn. Aziz ÇELİK'e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.27,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944119856
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 543
Basım:
Ebat: 19x27 cm
Ağırlık: 1039
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.