Yılanların Dili

Temeraire Serisi - 6

Naomi Novik

Kitap Açıklaması

KORUMAK İÇİN CANLA BAŞLA SAVAŞTIKLARI ÜLKEDEN SÜRGÜN EDİLEN TEMERAIRE VE KAPTANI LAURENCE ÇALINAN ÇOK KIYMETLİ BİR EJDERHA YUMURTASINI BULMAK İÇİN ZAMANLA YARIŞIYOR. 

Temeraire ve kaptanı Will Laurence, Napolyon'un İngiltere'yi işgal etmesine karşı ülkelerini kahramanca savunmalarına rağmen vatan hainliğiyle suçlanmışlardır. Will Laurence Avustralya'nın ücra bir köşesindeki bir ceza kolonisine nakledilmiştir, burası tam bir bela yuvasıdır. Eski kraliyet gemisinin kaptanı olan askerî vali William Bligh'ın devrilmesiyle koloni çalkantılı bir döneme girmiştir. Bligh görevine geri dönebilmek için onları kendi emri altında askerliğe yeniden çağırınca Temeraire ve Laurence politik bir güç mücadelesinin tam ortasına düşer. Bu çekişmeden kaçmak için tek şansları yasaklı Mavi Dağlar güzergâhından ilerlemeyi gerektiren bir görevi kabul etmektir. Fakat kıymetli bir ejderha yumurtasının çalınması Temeraire ve Laurence'ın yolculuğunu ümitsiz bir kurtarma harekâtına dönüştürür. Bu, Britanya ve Napolyon arasındaki küresel savaşta, şaşırtıcı bir keşfin beraberinde gelen tehlikeli bir soruna yol açacaktır. 

"Okuması çok keyif verici." 

The Star Ledger 

"Novik'in serileri hakkında hiç bu kadar heyecanlanmamıştım… Yılanların Dili serinin en iyisi olabilir." 

Contra Costa Times 

"Novik zaten ilk romanıyla gönlümü kazanmıştı… Askerî tarih, sempatik karakterler ve ilgi çekici tarzının birleşimi bu seriyi mükemmel ve ustaca yazılmış bir eğlenceye dönüştürüyor." 

The Times 

"Novik hayranları, sevdikleri karakterlerin büyüyüp geliştiğini fakat özlerini kaybetmemiş olduklarını görünce mutluluk duyacak." 

Publishers Weekly 

"Temeraire hayranları bu kitabın çıkmasını çok bekledi ama sabırlarının karşılığını fazlasıyla alacaklar. Karakterler her zamanki kadar hayranlık uyandırıcı. Laurence ve Temeraire'in içsel ve dışsal mücadelelerini mükemmel bir dengede tutabilmesi Novik'in bir yazar olarak üstün başarısını ortaya koyuyor." 

Booklist 

"Bütünüyle ilgi çekici ve muhtemelen bağımlılık yapabilir." 

San Francisco Chronicle 

"Büyüleyici bir kitap." 

Time 

"Sürükleyici bir macera." 

Entertainment WeeklyNaomi Novik Kitapları

59,98 ₺ %30
41,99 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Tongues of Serpents
ISBN: 9786254100123
Kapak: Ciltsiz
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 360
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Seyhan Dönmez
Editör: Pelin Zorbay
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.