Yoğun Bakım El Kitabı

Jesse B.Hall

Kitap Açıklaması

Yoğun Bakım, çeşitli ve karmaşık sorunları ile heyecan verici bir alandır.

Bu sorunlar her hasta için patofizyolojinin belirlenmesi, disiplinler arası sağlık çalışanlarının entegre edilmesi, hastaların veya ölmekte olan hastaların sosyal kaygıları ile başa çıkmak gibi konularda mücadeleleri içerir.

Bu karmaşanın bir sonucu olarak; yoğun bakımda hasta bakımı, düşünceli ve organize bir yaklaşım kılavuzluğunda yapılmalıdır.

Yoğun bakım ve acil tıp asistanlarının öğretimi amacıyla yazılan Yoğun Bakım El Kitabının bu yeniden düzenlenmiş baskısı, yoğun bakımda çalışan tüm profesyonel çalışanlar için de değerli bir kaynaktır.

Bu cep kitabı boyutundaki temel yoğun bakım kitabındaki 15 bölümün sekizi önemli major organ sistemlerini kapsamasının yanı sıra infeksiyon, beslenme, fiziksel yaralanma, toksikoloji ile skorlama ve obstetrik üzerine de iki kısa bölümü içermektedir.

Bu bölümler değişik resimler, karşılaştırmalı tablolar, diyagramlar ve listelerle yoğun bakımdaki genç çalışanlar için temel bilgi sağlamaktadır.

Tanımları, etiyolojileri, klinik belirtileri ve ayırıcı tanıları iyi bir şekilde kapsamakla birlikte, madde işaretleri ve numaralandırmalar ile sunumun netliğini artırmakta ve okuyucunun anahtar öğrenme noktalarını çabucak kavramalarını sağlamaktadır.30,00 ₺ %10
27,00 ₺
Tedarik Süresi: 6 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053971047
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 281
Basım:
Ebat: 13x205 cm
Çevirmen: Dilek Özcengiz
Ağırlık: 393
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.