Yol Arkadaşım Matematik

Hülya Gelmedi Tokuç

Kitap Açıklaması

Sevgili Anne-Babalar ve Değerli Eğitimciler,
Matematik; semboller ve şekiller üzerine kurulmuş, örüntü ve düzenlerden oluşan bir bilimdir. Bilgiyi düzenlemeyi, analiz etmeyi, yorumlamayı, üretmeyi, tahminlerde bulunmayı, akıl yürütmeyi, problem çözmeyi ve bunlara ilişkin stratejiler geliştirmeyi içerir.

Okul öncesi çocukları, birçok matematiksel yeteneklere sahiptirler ve bunları günlük hayatta kullanmaktan da hoşlanırlar. Çoğu çocuk okula başlamadan önce sahip olduğu bu matematiksel yetenekleriyle sayı ve geometri bilgisi açısından yeterli olgunluğa ulaşmıştır. Çocukların matematikte ileriki yıllarda daha başarılı olabilmeleri için, onlara yardımcı olabilecek aktivitelerle erken yaşlarda karşılaşmaları önemlidir. Özellikle formel matematik öğretimi ile karşı karşıya kalacakları ilkokul yıllarında, matematiğe karşı olumlu tutum geliştirmeleri okul öncesi yıllardaki matematik yaşantıları ve başarılarıyla yakından ilgilidir.

Bu düşünceler ışığında sevimli hamur çalışmalarından oluşan "Yol Arkadaşım Matematik” kitabımızda çocuklarımızın ileriki eğitim yaşantılarında daha formel olarak karşılaşacakları basit toplama çıkarma işlemleri ve diğer matematiksel becerilere ilişkin etkinliklere yer verilmiştir. Bu sayede çocuklarımızın matematik başarılarına destek verilerek ileriki dönemlerde matematiğe karşı olumlu tutum geliştirmeleri hedeflenmiştir. "Yol Arkadaşım Matematik” kitabımızın çocuklarımızın gerçek birer yol arkadaşı olması dileğiyle..

Hülya Gelmedi Tokuç Kitapları
22,22 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054757862
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1
Basım:
Ebat: 16x24 cm
Ağırlık: 333
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.