Yuvayı Keşfetmek

Caine Ödüllü Afrika Öyküleri

Nadine Gordimer, Ben Okri, J. M. Coetzee
Profil Yayıncılık

“Afrika’yı göz ardı etmek kolay. Afrika’ya büyüklük taslamak kolay. Afrika’yı sevdiğini iddia etmek kolay. Afrika’yı sömürmek kolay. Afrika’yı hor görmek de kolay.

Afrika’yı gerçekten görmekse zor. Çeşitliliğini, karmaşıklığını, yalınlığını, bireylerini görmek zor. Fikirlerini, katkılarını, edebiyatını görmek zor. Kahkahasını duymak, zulmünü anlamak, maneviyatına tanıklık etmek, ızdırabına katlanmak, kadim felsefesini kavramak zor.

Afrika’yı görmek zor, çünkü onu görmek yürek istiyor. Onu yanılmadan görmek yalın bir ruh istiyor. Onu önyargısız görmek gelişmiş bir insan istiyor…

Afrika’yı görmenin zor olmasının bir nedeni daha var. Afrika’yı görebilmek için kişinin kendini görebilmesi gerekiyor.”

Kıtanın en iyilerine verilen Caine Ödüllü kısa hikâyelerden oluşan bu antoloji, modern Afrika kurmacasının canlı, rahatsız edici, kaotik örneklerini sunuyor. Sudan’dan Nijerya’ya, Kenya’dan Zimbabve ve Güney Afrika’ya uzanan geniş coğrafyada Afrika ormanlarını, köylerini, mülteci kamplarını, hapishanelerini, sokak ve şehirlerini keşfetmeye hazır olun. Emin olun ki bu kitapta yankısını duyduğumuz Afrika edebiyatının sesi, “zamanı gelince dünyaya birçok beklenmedik ve harika sürprizler sunacak.”

Nadine Gordimer Kitapları
Şimdi ek %8 KDV indirimiyle!
26,85 ₺ %28
19,33 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Orijinal Başlık: 10 Years of the Caine Prize for African Writing
ISBN: 9786057525246
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 256
Basım: Aralık 2018
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Duygu Dölek
Nadine Gordimer

Nadine Gordimer Hakkında

Nadine Gordimer 20 Kasım 1923 yılında Johannesburg'da dünyaya gelmiştir. Güney Afrikalı olan yazar 1974 yılında Man Booker ödülü ve 1991 yılında Nobel Edebiyat ödülünü almıştır. Yazar Aparheid'in karş...

Yuvayı Keşfetmek Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Rüya Akgül (21.01.2019)

    Harika bir kitaptı.