Yüzen Şehir

Olağanüstü Yolculuklar 21

Jules Verne

Kitap Açıklaması

İngiliz donanmasından Yüzbaşı Fabian Mac Elwin zamanın en büyük yolcu gemilerinden biri olan Great-Eastern'la İngiltere'den Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmeye karar verir. Sevdiği kadın başkasıyla evlendirildiği için aşkını kalbine gömmesi gereken yüzbaşı, bu yüzen şehirde hayata yeniden tutunmayı istemektedir. Ne var ki gemide sevdiği kadının evlendiği adamla karşılaşır. Liverpool'dan Niagara Şelalelerine uzanan bu olağanüstü yolculuktaki yolcular okyanusların dalgalarıyla boğuşurken aşkın mucizelerine de tanık olacaklar.

Satirik bir metin olan Yüzen Şehir'de Jules Verne'in, oluşturduğu mikro toplum üzerinden yaptığı iğneleyici toplumsal analizi keyifle okuyacaksınız.Jules Verne Kitapları

26,00 ₺ %25
19,50 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786051719795
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 205
Basım:
Ebat: 12x20 cm
Çevirmen: Hakan Tansel
Editör: Seda Kutsal
Ağırlık: 205
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Adem Kara (15.02.2020)

    Alfa Yayınları’nın ‘Olağanüstü Yolculuklar’ başlığı altında yayımladığı #y:833 eserlerinin 21.’si elinizde. Ve tabiki yetkin bir çeviri ile. • 1871 tarihinde yayımlanan ve diğer bilindik eserlerinin gerisinde kalmış bir roman Yüzen Şehir. • Uzun bir süredir kullanılmayıp tadilatı yapılan 1300 yolcusuyla seyahate hazır devasa buharlı gemi Great Eastern’deyiz. Adsız anlatıcımız bizlere bu gemi yolculuğunda olan biteni bir bir anlatacak yakında. • 26 Mart - 9 Nisan tarihlerinde 15 gün sürecek Liverpool - Newyork seyahatinde gerçekleşecek aslında her şey. • Para hayali kuranlar da olacak bu gemide, parasına para katmak isteyenler de. Yaşadığı aşk acısını unutmak için yer alan Yüzbaşı Fabian Mac Elwin’de olacak, elde edemediği kadının eşi Harry Drake’de. • Oysa birkaç aksilikle başlayan yolculuk ilerleyen sayfalarda çok sakin ve huzurlu ilerliyordu. • Bilimkurgu türünün büyük ismi Jules Verne bu defa ‘dönem romanı’ ile iğneleyecek dönemini. Buyurun.