İYİ BAYRAMLAR! 🙂 18-26 Ağustos arası bayram tatili süresince tedarik ve kargo işlemleri yapılamayacağından siparişlerinizi 27 Ağustos sonrası gönderebileceğiz. Tatil sonrası çok çalışıp kitaplarınızı en kısa sürede elinize ulaştıracağımıza söz veriyoruz! 🙂 Gizle
Kitap Ara
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Yüzyılın Kitabı

Yüzyılın Kitabı

Sinan Meydan
İnkılap Kitabevi
1 kişi

Osmanlı’nın 1880’lerdeki, Cumhuriyet’in 1950’lerdeki “bağımlılığını” bilmeden, Atatürk’ün “tam bağımsızlık” mücadelesi kavranamaz. 1876 ve 1924 anayasalarını bilmeden bugünkü Başkanlık Anayasası’nın Türkiye’yi nereye götüreceği kestirilemez. Osmanlı’da dinsel hukuku, Mecelle’yi ve 1917 Aile Kanunnamesi’ni bilmeden bugünkü “müftülük nikâhı”nın amacı bilinemez. I. Dünya Savaşı’nı, İzmir’in işgalini, Atatürk’ün Anadolu’ya geçişini, Amasya Genelgesi’ni, Sivas Kongresi’ni, TBMM’nin açılmasını, Sakarya Savaşı’nı, Büyük Taarruz’u, Anadolu’daki Yunan zulmünü, İzmir’in ve İstanbul’un kurtuluşunu bilmeden; Vahdettin’i, Damat Ferit’i, Rıfat Börekçi’yi, Abdurrahman Kâmil Efendi’yi tanımadan Milli Mücadele anlaşılamaz. Said-i Nursi’yi tanımadan FETÖ anlaşılamaz. Misuri Zırhlısı’nı, Kore Savaşı’nı, NATO’ya üyeliği, 6. Filo’yu, Kanlı Pazar’ı bilmeden Türkiye’de “Amerikancılık” bilinemez. Lozan’ın önemini kavramak için sadece Lozan’ı bilmek yetmez, önce Sevr’i bilmek gerekir; o da yetmez, 1950’lerde ABD ile imzalanan ikili antlaşmaları bilmek gerekir. Atatürk’ün önemini kavramak için sadece Atatürk’ü tanımak yetmez, Atatürk’ten önceki ve sonraki asker-sivil liderleri; II. Abdülhamit’i, Enver Paşa’yı, Vahdettin’i, İsmet İnönü’yü, Adnan Menderes’i de az çok tanımak gerekir. Atatürk’ü tanımak için Anatürk’ü, Zübeyde Hanım’ı tanımak gerekir. İşte “Yüzyılın Kitabı ”nda bunlar ve daha fazlası var.

"Yüzyılın Kitabı ”, bugün yaşadığımız güncel olayların, 1860’lardan 1960’lara uzanan tarihsel arka planlarını anlatıyor, böylece tarihle bugüne ışık tutuyor.

“Yüzyılın Kitabı ”nı okuyunca karşınıza “Yüzyılın Lideri ”, yani Atatürk çıkıyor. 

Sinan Meydan Kitapları
31,00 ₺ %28
22,32 ₺
1 günde kargoda
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9789751038616
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 399
Basım: Ocak 2018
Sinan Meydan

Sinan Meydan Hakkında

Sinan Meydan Kimdir?Sinan Meydan 1975 yılında Artvin’de doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini doğduğu şehirde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Edebiyat bölümünden 1997 yılında mezun oldu. Ünivers...

"Yüzyılın Kitabı" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Ebru Yetkiner (26.07.2018)

    Osmanlı tarihini anlatan Yüzyılın Kitabı içerisinde geçmiş ile ilgili tarihi konuları barındırdığından sanırım ki çok hoşuma gitti. Herkesin okumasını tavsiye ederim.

  • Emel Özgörkey (25.07.2018)

    Güzel bir tarih araştırması yapmak isteyenlere Yüzyılın Kitabı'nı tavsiye ederim.

  • Doruk Toraman (24.07.2018)

    Yaşadığımız yüzyılı ve ülkemizi derinlemesine inceleyen Sinan Meydanın Yüzyılın Kitabı her vatandaş tarafından mutlaka okunmalıdır.