Yüzyıllık Muhasebe Ve Yeniden İnşa

Anadolu Buluşmaları 10 Sempozyum Kitaplığı

Kolektif

Kitap Açıklaması

İstikametimizi sırat-ı müstakim üzere tutabilmek için sürekli bir muhasebe içinde olmamız gerekir. Bugün için hangi noktada bulunduğumuz, bu noktaya nasıl geldiğimiz ve yarın hangi noktada olmak istediğimiz, ancak kapsamlı bir muhasebeyle tespit edilebilir.

Bölgemizde yüzyıllık hesapların yeniden masaya sürüldüğü, yüzyıllık haritaların yeniden çizilmeye başladığı bir dönemde yaşıyoruz. Yüzyıl önce yapılan çizimlerin bir daha yapılmaması ve halkların özgürlük ve adalet arayışlanna cevap verecek bir geleceğin inşa edilmesi için sürece bir özne olarak müdahil olunması gerekmektedir. Sürece özne olarak müdahale etmek, sloganlarla ve hamasi nutuklarla olacak bir iş değildir. Kapsamlı araştırmalar, derinlikli analizler, ufku geniş öngörüler ve kılı kırk yararcasına hassas bir muhasebe gerektirir.

2015 yılının Anadolu Buluşmaları, bu bakış açısı ve beklentiyle organize edildi. Sempozyumda sunulan her bir tebliğ, kendi çapında, bu muhasebe ve inşa sürecine konulan bir tuğladır. Burada meselenin çatısı çatılmış, temel parametreleri ortaya konulmuş ve inşa için gereken enerjinin kaynakları gösterilmiştir.

Ancak bu buluşmada sunumları yapılan tebliğler, doyurucu ve derinlikli olmakla birlikte bu konuda son noktanın konulduğu gibi bir iddiada değiliz. Bilakis bu alandaki çalışmaların daha da detaylandırılarak ve farklı boyutlar dahil edilerek sürdürülmesi gerekmektedir. Çünkü muhasebe, bir kez yapılıp biten bir işlem değil, belli aralıklaria tekrar edilmeyi gerektiren bir süreçtir.

24,00 ₺ %22
18,72 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059683135
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 431
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Yahya Ayyıldız
Ağırlık: 390
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.