Zaman bazıları için sınırlı bir yaşamı ifade eder. Sınırlı yaşamda insan ne ister? Birçok şey ister ama özünde mutlu olmak ister. Mutluluk herkese göre farklı anlamlar taşır. çetin Altanın mutluluk tarifi bana göre en anlamlısıdır: “Mutluluk zamanı unutmaktır sevdiğin insanla” der yazar. Bazı insanlar mutluluğu büyük beklentiler ardında yaşayacağını sanır; bazı insanlar da ona zevk veren her şeyden keyif alabilir. Kitaplarda yazan ya da seminerlerde söylenen “mutluluk küçük şeylerde gizlidir” sözü gerçekten çok anlamlıdır ancak bu sözün farkına varabilmiş kişi sayısı maalesef çok değildir. Yaşamın keyfi küçük ayrıntılarda gizlidir aslında. Siz o ayrıntıları yakalıyorsanız çok şanslısınız. çünkü mutlusunuz. Bunun ötesi var mı?

Yaşamdan keyif almak zamanı iyi yönetmekten geçer. Zamanı daha verimli kullanmak isteyen herkes zaman yönetiminin tekniklerini öğrenerek ve uygulayarak zamanını yönetebilir. Bu doğuştan kazanılmış bir yetenek değil, öğrenilebilir ve geliştirilebilir bir sistemdir. Zaman yönetimi sadece iş hayatınızla ya da sadece özel hayatınızla ilgili olayları değil hem özel hem de iş hayatınızdaki olayları birlikte ele alır ve dengede tutar. Bu sayede hayatınızın her alanında üretkenliğiniz artar.

Şunu asla unutmayın; “yapıyorum“ eylemi “istiyorum” eyleminden çok daha önemlidir. “Her ne kadar istemek yapmanın yarısıdır” dense de bazen hayatımız sadece istemekle geçer. Dolayısıyla öğrendiklerinizi uygulamadığınız sürece olumlu bir sonuç alamazsınız. Bildiklerinizi kendinize göstermeniz şarttır.
Ünver Ünlü Bayramlı Kitapları
20,00 ₺ %8
18,40 ₺
Tedarik Süresi: 6 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9789944770217
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 136
Basım:
Ebat: 13,5x20 cm
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.