Zamanın Kısa Tarihi

Stephen Hawking
Alfa Yayınları
3 kişi
Kidega'nın Zamanın Kısa Tarihi Kitap Yorumu
Toplumun her kesimi tarafından anlaşılabilecek açıklıkta, zaman ve evren üzerine bir başyapıt. Hawking'in varoluşa dair bilgiler verdiği, teorilerini bizimle paylaştığı bu kitaptan sonra yaşama bakışınız değişecek. Dünya, uzay, yaşam, fizik, galaksi, din ve dünyanın sonu gibi konulara ilgi duyan herkes için ufku iki katına çıkaracak nitelikte bir eser.

Zamanın Kısa Tarihi 1988 yılındaki ilk basımından bu yana geçen yıllar içerisinde bilimsel yazın alanında bir başyapıt konumu kazandı. Kırk dile çevrildi ve dokuz milyonun üzerinde baskı yaparak dev bir uluslararası ün kazandı. Kitap o dönemde evrenin doğası hakkında öğrendiğimiz en son bilgiler göz önüne alınarak yazılmıştı, öte yandan o günden bu güne hem atom altı dünyanın hem de büyük ölçekte evrenin gözlem teknolojilerinde olağanüstü ilerlemeler yaşandı. Bu yeni gözlemler Profesör Hawking’in kitabın ilk baskısında yaptığı kuramsal öngörülerin çoğunu doğrulayan nitelikteydi. Bu gözlemlere, evrenin başlangıcından 300.000 yıl sonrasını araştıran ve Hawking’in varlığını ileri sürdüğü uzayzaman dokusundaki kırışıklıkları tespit eden Kozmik Ardalan Kaşifi COBE uydusunun son bulguları da dahildir.

Kaleme aldığı özgün metne kendisinin son araştırmasından ve en son gözlemlerden edindiğimiz yeni bilgileri katma arzusuyla Hawking, kitabının elinizdeki son baskısı için yeni bir önsöz yazmakla kalmadı, aynı zamanda solucan delikleri ve zaman yolculuğuyla ilgili çok etkileyici yepyeni bir bölüm kaleme alarak kitabını güncelledi.

 “Canlı ve kışkırtıcı.. Hawking doğal bir öğretmen yeteneğine sahip: kolay anlaşılır yazıyor, mizah katıyor ve günlük yaşamdan örnekler veriyor.”
-The New York Times

“Tekerlekli sandalyede oturmasına karşın Hawking’in zihni uzayın sonsuzluğunda her yere ulaşıyor ve evrenin gizemlerini açıklıyor.”
-Time

“Usta işi.”
-The Wall Street Journal

23,15 ₺ %28
16,67 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786051067582
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 255
Basım: Aralık 2017
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Kerem Cankoçak
Stephen Hawking

Stephen Hawking Hakkında

Stephen Hawking 8 Ocak 1942 yılında OxFord Birleşik Krallıkta doğmuştur. Çok zeki olan Hawking sıradan bir yaşama başlamıştı.11 Yaşına geldiğinde St. Albans okuluna kaydoldu. Başarılı bir öğrenci de...

Zamanın Kısa Tarihi Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Ebru Koyuncu (20.03.2019)

  Bilimsel yazın alanında en başarılı eserlerden biri diyebilirim. Okumanızı tavsiye ediyorum.

 • Rüya Barbarosoğlu (01.02.2019)

  Hawking'in bu kitabını kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. Ben keyif aldım umarım sizlerde okurken keyif alırsınız.

 • Göktürk Aybar (23.01.2019)

  Hawking gerçekten de yalın ve anlaşılır bir şekilde yazmış bu kitabı. Kimse ben dilinden anlamam diye okumazlık etmemeli.

 • Canberk Yorulmaz (07.11.2018)

  Bu kitabın çok satanlarda yer almasını hiç denklem kurmadan sade ve akıcı bir dille yazılmasına bağlıyorum. Kitap benim için anlaşılırdı ama başka okuyucular bu şekilde düşünmeye bilir. Bu kitabı okumanızı tavsiye ederim özellikle bilime karşı merakınız varsa kesinlikle okumanız gereken bir yapıt.

 • Ege Elmastaşoğlu (29.08.2018)

  Evren hakkında verdiği bilgilerin herkesin ufkunu genişleteceğine şüphesiz inanıyorum.

 • Şahnur Baturalp (28.08.2018)

  Kitabı bir arkadaşımın vesilesi ile alıp okudum ve çok beğendim bu nedenle okumak için kararsız kalanlar var ise tavsiye ederim.

 • Ümran Tokgöz (27.08.2018)

  Hawking gerçekten de yalın ve anlaşılır bir şekilde yazmış bu kitabı. Kimse ben dilinden anlamam diye okumamazlık etmemeli.

 • Efe Bolatlı (17.08.2018)

  Zamanın Kısa tarihi şimdiye kadar okuduğum en iyi eserlerden biri oldu. Özellikle yazarın benim kısa tarihim kitabından sonra çok iyi geldi.

 • Ümran Durak (13.08.2018)

  ilim ve bilim öğrenmek isteyenlerin okuması gereken harika bir kitap. Herkese keyifli okumalar dilerim.

 • Esma Baturalp (10.08.2018)

  Bilim ve tarih meraklılarının mutlaka okuması gereken harika bir eser. Herkese keyifli okumalar dilerim.

 • Ebru Alpuğan (04.08.2018)

  Kitap her kesim tarafından kolaylıkla anlaşılabilecek türden bir kitap. Zamanın Kısa Tarihi harika bir bilim tarihi kitabı olmuş.

 • Göktürk Dizdar (02.08.2018)

  İlim ve bilim öğrenmek önemli okuyun okutturun.

 • Ebru Tütüncü (31.07.2018)

  Zamanın kısa tarihi bir bilim kitabı olmaktan çok öte zamanımızın en değerli bilim isimlerinden olan Hawking'in en iyi eserlerinden biridir.

 • Ada Yeşilkaya (28.07.2018)

  Zamanın Kısa Tarihi bilim alanında yazılmış en iyi eser.

 • Emel Yorulmaz (21.07.2018)

  Zamanın Kısa Tarihi toplumun her kesimi tarafından anlaşılacak türden bir eser. Herkesin okumasını tavsiye ederim.

 • Ümran Toraman (19.07.2018)

  Birçok kişi kitabın ilkokul seviyesinde anlaşılır olduğunu ifade etmişse de kanaatimce bu tespit doğru değildir. Anlaşılması öyle söylendiği kadar da kolay olmayan bir kitaptır.

 • Doruk Mertoğlu (16.07.2018)

  Okuduğum en güzel Stephen Hawking kitabı diyebilirim Zamanın Kısa Tarihi her kesim tarafından anlaşılabilecek türden bir eser.

 • Rüya Elçiboğa (10.07.2018)

  Hawking'in başka bir kitabını okumuştum o kitaptan hiç birsey anlamadığımı söyleyebilirim. Zamanın Kısa Tarihi ise bambaşka bir kitap.

 • Esma Özberk (09.07.2018)

  Kırk dile çevrilen bu eser Hawking'in en iyi kitaplarından biri. Diğer kitaplarından okunması daha kolay bir eser. Zamanın Kısa Tarihi kitabı ile fizik ve bilimin kapılarını açacaksınız.

 • Tuna Karaböcek (06.07.2018)

  besteler listesine giren ilk fizik kitabı olması dikkatimi daha çok çekti. Zamanın Kısa Tarihi anlaşılması o kadar da kolay olmayan kitap fizik konusunda alt yapısı olan okurların seveceği bir kitap. Teşekkürler kidega.

 • Ogün Toraman (05.07.2018)

  Bilimsel alanlara yakınlık duyacakların seveceği bir kitap Zamanın Kısa Tarihi ben sevemedim.

 • Kerem Kurutluoğlu (05.07.2018)

  Evren ile zaman'ın üzerine yazılmış olan zamanın kısa tarihi adlı bu kitap hemen herkesçe okunabilecek bir tarzdadır. Zaten Stephen Hawking tarafından kaleme alınması kitap hakkında hiç bilgimiz olmasa dahi okuma isteği uyandırıyor.

 • Sarp Koyuncu (04.07.2018)

  Kısa zaman önce kaybettiğimiz değerli bilim insanımız Hawking'in önerilerini oldukça mantıklı buluyorum. Zamanın Kısa Tarihi kitabı da bir araştırma kitabı olarak oldukça başarılı.

 • Bora Erginsoy (18.06.2018)

  Zamanın Kısa tarihi dünyanın en iyi fizikçisi olan Hawking'in kuramlarını içeren son yılların bilimsel açıdan en iyi kitabı olmuş diyebilirim.