Zihin Yetersizliği ve Otizm Spektrum Bozukluğu Alanlarında Lisansüstü Tez Bibliyografisi 2008-2015

Zihin Yetersizliği ve Otizm Spektrum Bozukluğu Alanlarında

Bora Görgün, Erkan Kurnaz, İbrahim H. Diken, Kadriye Baki, Kürşat Ögülmüş

Kitap Açıklaması

Objektif, sistemli, tutarlı ve eleştiriye açık olması gereken bilimsel bilginin herkes ta­rafından daha kolay erişilebilir olması gerektiğine inanan bir grup yazar tarafından ha­zırlanan bu çalışma da 2008-2015 yılları arasında Türkiye'de zihin yetersizliği ve yaygın gelişimsel bozukluk alanlarında yapılan yüksek lisans ve doktora tezleri bir araya getiri­lerek incelenmiştir.

Deneyimlerin paylaşılması ve kolay erişim olanağı sağlamak temelin­de şekillendirilen bu çalışmanın özel eğitim alanında ki araştırmacılara faydalı olacağı düşünülmektedir. Ülkemizde zihin yetersizliği ve yaygın gelişimsel bozukluk alanında 1974-2008 yılları arasında yapılan çalışmaların incelendiği ilk çalışmadan sonra kitap bu alandaki ikinci kitap özelliğini taşımaktadır.

Bu kitapta yer alan çalışmalara ait sonuçlar ne kadar fazla bilim insanına ya da uy­gulamacıya ulaşırsa o kadar faydalı olacağına inanmaktayız. Bu inançla bu kitapta yer alan lisansüstü çalışmalar; Araştırmanın yöntemi, hedef grup, öğretim yöntemi, anahtar kelimeler açısından ele alınarak bir araya getirilmiştir.

Hazırlanan lisansüstü tez bibliyografyasının bu alana katkıda bulunacak özellikle genç bilim insanlarına yol gösterici olması dileğiyle.

27,78 ₺ %16
23,34 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Eğitim
ISBN: 9786059254342
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 290
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 333
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.