SAHAF

Mayaların Gizemli Dünyası

Patricia Munoz

Kitap Açıklaması

Bir Orta Amerika uygarlığı olan Maya uygarlığı, binlerce yıl boyunca bugünkü Meksika’nın güneydoğusundan, Honduras, El Salvador ve Guatemala’ya kadar uzanan bir bölgede hüküm sürmüştür. Bu uygarlık M.Ö. 600 dolaylarında yükselişe geçmiş, M.S. 3. yüzyılda altın çağına adım atmış, kent-devletlerinin siyasi kargaşalar sonucunda çöktüğü M.S. 900‘e dek, geniş bir alanda varlığını sürdürmüş ve 1511 İspanyol işgaliyle de sona erme sürecine girmiştir.

Bir Maya kendisini, var olmuş, var olan ve var olacak sonsuz bir varlık olarak algılar ve yaşamındaki olaylar her şeyi içeren binlerce devirden birinde gerçekleşen o kadar çok sayıdaki olayların bir evresidir.

Genelde Maya sembolojisi iyi ve kötü arasında net bir ayrım yapan bu insanların yaşamla ilgili olarak sahip oldukları düalist anlayışı vurgulamaktadır. Kötülüğü uzaklaştırmak için arınma törenleri yaparlardı. Aynı zamanda, sunular, ritüel danslar, nefsin isteklerini kırma uygulamaları da yaparlardı.

GÜNCE KİTAP/SAHAF Kitaplar
55,00 ₺
Kitap Ayrıntıları
Türü: Tarih
Dil: TÜRKÇE
Kapak: KARTON KAPAK
Çeviri: Mehmet İlgürel
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 72
Kondisyon: Yeni Gibi
Durumu: Yeni
Stok Adedi: 1
GÜNCE KİTAP/SAHAF

GÜNCE KİTAP/SAHAF Hakkında

65 TL ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZDİR!YURTDIŞI GÖNDERİMLERİNDE, MÜŞTERİLER KARGO ÜCRETİNİ ÖDEDİKTEN SONRA POSTAYA VERİLİR!!Ürünlerimiz, jelatin poşetinde muhafaza edilmekte olup, okuyucusunu beklemektedir.Sip...

Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.