50 Cent

Sahne adı ile 50 Cent gerçek ismi ile Curtis James Jackson 6 Temmuz 1975 yılında dünyaya gelmiştir. Amerikalı rapçi ve girişimcidir. The Massacre albümü ile şöhreti yakaladı. Amerika'daki büyük bir plak şirketinde çıkardığı get Rich or Die Tryin albümü ile 8 defa platin plak aldı. 

50 Cent New York'un Oqeens bölgesinde Jamaica mahallesinde doğmuş 1980 yıllarında Amerika'daki crack salgını sırasında 12 yaşında iken uyuşturucu satmaya başlamıştır. Daha sonra rap kariyeri için bu işi bırakmıştır. 

2000 yılında bir olayda 9 kurşunla vuruldu. 2002 yılında Guess Who's Back albümünü çıkardı ve Eminem tarafından keşfedildi.

Eminem ve Dr. Dre'nin yardımı ile yaptığı albümleri büyük başarı yakaladı ve dünyada en çok satan rap albümlerinden oldu. 50 Cent 2003 yılında kendine ait olan bir plak şirketi kurdu. Büyük isimleri bünyesine aldı.

Jackson müzik yaşamı boyunca dünyada 30 milyonun üzerinde albüm satışı yaptı ve bir çok ödüle layık görüldü. Oyunculuk kariyerini de sürdürürken otobiyografik eseri olan Zengin ol Yada Denerken Öl olarak Türkçe'ye çevrilen eserini de yayınladı. 50 Cent Kitapları
Tükendi
0 kişi
Bir zamanlar Queens’te“İşte bu kitap bunun hakkında - güzel günler ve zor günler. Bu kitabı geldiğim yeri anlatmak için yazdım. Birçok insanın gözünde hayat üzerinde düşünmek için çok genç olabilirim....
%25 15,00 ₺ 11,25 ₺