A. A. Milne

Alan Alexander Milne 18 Ocak 1882 yılında London'da dünyaya geldi. İngiliz Yazar A. A. Milne küçük yaşlarından itibaren iyi bir eğitim aldı ve Cambridge Üniversitesinde okudu. 

Çocuk edebiyatının en önemli eserleri arasında yer alan ve çizgi filme de uyarlanmış Winnie The Pohh A.A. Milne tarafından kaleme alınmıştır. İlk olarak 1926 yılında yayınlanmıştır. Hikayede bahsi geçen bir çocuk, bir ayı ve diğer arkadaşlarının başından geçen maceralar konu alınmıştır. 

Yazar Milne bu hikayesindeki küçük erkek çocuğunu kendi oğlu Christoper Robin olarak tasarlamıştı. Bu beklemedik şöhretin oğlunun hayatı üzerinde olumsuz durumlara yol açacağından habersizdi. Bu şöhretten dolayı A. A. Milne kadar oğlu da rahatsız oluyor eğitim hayatı boyunca tatsız olaylara tanık oluyordu. 

Yazarlık hayatı boyunca pek çok kitap yazdı fakat hiç birinde Winnie The Pohh kadar ilgi görmedi. Milne'den daha fazla ünü oğlu kazanmıştı.

Kitabı resimleyen Shepard yıllar sonra bu işi üstlendiği için pişman olduğunu bu boğucu ilgiye neden olduğunu düşünüyordu. Yazar bu durumdan sonra çocuk hikayeleri yazmayı bırakmıştır. A. A. Milne Kitapları