Ahmet Mümtaz Taylan

Ahmet Mümtaz Taylan, 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. 1989-1993 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda çalıştı. Devlet Tiyatroları'nda çeşitli zamanlarda, sanat yönetmeni yardımcısı, sanat yönetmenliği, genel müdür danışmanlığı gibi görevler üstlendi. 2006 yılında Devlet Tiyatroları'ndan istifa etti.

1996 yılından itibaren çeşitli tv ve sinema yapımlarında rol aldı. Ezo Gelin, Çapkın ve Kurşun Yarası gibi dizilerin akabinde Leyla ile Mecnun dizisi ve bu dizinin ardından aynı kadroyla çekilen Ben de Özledim dizisiyle geniş çapta bir kitleye ulaştı. Nuri Bilge Ceylan'ın "Bir Zamanlar Anadolu'da", Ömer Vargı'nın "İnşaat" ve İnan Temelkuran'ın "Made in Europe" filmleri başta olmak üzere pek çok nitelikli sinema yapımında da rol aldı.

Ahmet Mümtaz Taylan, ilk kitabı "Ara Toplam" ile bir nefes molası verdi.Ahmet Mümtaz Taylan Kitapları
0 kişi
“Yeniden başlama imkânı doğada insanın en büyük lüksü.Ne kadar çok düşersen o kadar çok kalkma şansın da var. Sen onu yapacak mısın, yapmayacak mısın? Başarısızlık yan etkilere bağlı olabilir ama ayağ...
%30 35,00 ₺ 24,50 ₺