Ahmet Sever

Ahmet Sever Kimdir?

Ahmet Sever 1960 yılında Konya’da doğmuştur. Brüksel Üniversitesinden Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olan Sever gazetecilik alanında oldukça başarılı bir kariyere sahiptir. 

Çok uzun yıllar gazetecilik yapan Sever Milliyet gazetesinde Bürüksel muhabirliği yapmıştır.

Ülkeye döndükten sonra Milliyet ve CNNTürk’de haber müdürü olarak görev yapmıştır. Mehmet Ali Birand’ın sunduğu 32. Gün Programı2nda çalışmıştır.

Ahmet Sever'in Kariyeri ve Edebi Yaşamı

Ahmet Sever 2003 yılında Abdullah Gül’ün Başbakanlığı sırasında Avrupa Birliği ve İletişimden sorumlu Başdanışman olarak görevini yapmıştır. Türkiye’nin tanıtım programı olan ABİG’in başkanlığını yapmıştır.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in görev süresi sona erdiğinde Çankaya Basın Başmüşaviri olan Metin Yalman istifa etti. Yalman’ın istifasından sonra Ahmet Sever bu göreve getirildi.

Cumhurbaşkanlığı’nda oldukça aktif olarak birçok görevde bulunan Ahmet Sever basın baş müşavirliği de yaptı.

Abdullah Gül’ün görevinin sona ermesinden sonra istifa etti. Abdullah Gül ile 12 Yıl isimli kitabı ile çok fazla tartışılarak hedef haline getirildi. 

2018 yılında yayınladığı İçimde Kalmasın isimli kitabı ile de siyasi anlamda merak edilen bir çok konuyu gün yüzüne çıkarmıştır. Ahmet Sever Kitapları
0 kişi
Abdullah Gül’ün Dışişleri Bakanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı olduğu dönemlerde başdanışmanlığını yapan Ahmet Sever’in 2015 yılında yayımlanan Abdullah Gül ile 12 Yıl kitabı kamuoyunda büyük yankı uyand...
%28 25,00 ₺ 18,00 ₺
%25 17,00 ₺ 12,75 ₺