Burak Aksak

Türkiye’nin en iyi dizisi seçilen Leyla ile Mecnun dizisinin senaristliğini yapan ve hayatına dair merak uyandıran Burak Aksak 12 Eylül 1985 yılında doğmuştur.

Senaristlik, yönetmenlik ve oyunculuk yapmaktadır. İlkokulu Yedikule İlkokulu, orta öğrenimini ise Koca Mustafa Paşa Lisesi’nde tamamlamıştır.

Burs kazanarak Plato Film okuluna kaydını yaptırmıştır. Buradan mezun olduktan sonra Ekol Drama sanat okulunda kamera önü oyunculuk eğitimleri vermektedir.

Alanında donanımlı ve başarılı olan Burak Aksak ilk televizyon hayatına ilk defa kuzeni Selçuk Aydemir ile birlikte senaristliğini yaptığı TRT ekranlarında yayınlanan Ramazan Güzeldir isimli dizi başlamıştır.

Daha sonra ünlenmesine yardımcı olan Onur Ünlü tarafından yönetilen Leyla ile Mecnun dizisinde senaristlik yapmaya başladı. Büyük sansasyonlara imza atan dizi yayından kaldırılınca Ben de Özledim dizisinde görevini devam ettirdi.

2015 yılında gösterime giren Bana Masal Anlatma filminin senaristliğini ve yönetmenliğini yapmıştır.

2013 yılından itibaren düzenli olarak yayınlanan Ot Dergisi’nde yazmaktadır. Ayrıca BKM mutfağın yayıncılığını üstlendiği Seda Bakan ve Erkan Kolçak Köstendil’in başrollerini üstlendiği Kara Bela 2 filminin senaristliğini ve yönetmenliğini üstlenmiştir.

Ayrıca hala oldukça popüler olan Leyla ile Mecnun kitabını kaleme almış kitap çıkmadan ön siparişle yüksek satış rekorları kırmıştır.Burak Aksak Kitapları
12 kişi
“Bir yanımız çöl bir yanımız deniz…” “Zaman döngüseldir ve farklı seçimler yapsan da aynı hayatı yaşarsın. Sana verilmiş bir ömür vardır. Bu dünyadaki zamanın bellidir. Ve her şey bir denge içinde...
%20 23,15 ₺ 18,52 ₺
2 kişi
Ben bu dünyanın düzenini değiştirecek olanım. Kahramanlarınızı öldürmeye geldim. Çünkü nerede bir kahraman varsa orada zulüm de vardır. Zulmü meşrulaştırma çabalarıdır tüm kahramanlık hikâyeleri. Kahr...
%20 29,00 ₺ 23,20 ₺