Carmine Gallo

Carmine Gallo, 26 Temmuz 1965 yılında San Jose, Kaliforniya, ABD'de doğmuştur. Aynı zamanda da köşe yazarı, açılış konuşmacısı, eski gazeteci ve haber spikeridir. Şuanda ise Kaliforniya'da bulunan Pleasanton'da Gallo Communications Group'un başkanı, iletişim koçu ve konuşmacısı olarak çalışmaktadır.

Aynı zamanda iş iletişimi ve liderlik becerileri alanında kendisi uzman olarak kabul edilmektedir. II. Dünya savaşının sonuna kadar bir İngiliz tolama kampında tutulan İtalyan bir göçmen olan Francesco Gallo'nun da oğludur.

1983 yılında San Jose, CA'da Bellarmine College Preparatory'den mezun oldu. 1988 yılında BA derecesi, daha sonra 1989 yılında Northwestern Üniversitesindeki Medill Gazetecilik Okulundan Broadcast Journalism'da yüksek lisans derecesi aldı.

Carmine Gallo'nun en iyi bilinen kitapları, "Apple, Inc.'in kurucu ortağı Steve Jobs ile ilgili kitaplarıdır. Dizideki ilk kitap, Steve Jobs'un Sunum Sırları Wall Street Journal'ın en çok satanları oldu ve WorldCat'a göre 917 kütüphanede yayınlandı. Kitap 20'den fazla dile çevrildi.

İkincisi, Steve Jobs'un "Yenilik Sırları" aynı zamanda uluslararası çok satan kitap ve 2011 yılının en iyi üç iş kitabından biri olduğu için Axiom Ödülüne verilmiştir.

Gallo'nun en son kitabı, üçüncü kitap Elma Deneyimi, Steve'nin ölümünden birkaç ay sonra Nisan 2012 yılında yayımlandı.

Carmine Gallo, tarafından kaleme alınan son kitap, TED Gibi Konuş" , insanların en iyi TED konuşmalarının açıklamalarıyla gösterilen, etkili iletişim araştırmalarından öğrenerek daha iyi sunumlar geliştirmelerine yardımcı olmak için yazılmış, kendi kendine yardım eden bir kitaptır.Carmine Gallo Kitapları
2 kişi
Teknoloji, Eğlence ve Dizayn sözcüklerinin baş harflerinden adını alan TED konferanslarının gördüğü ilgi bütün dünyada artarak sürüyor. “Paylaşmaya değer fikirler” sloganıyla anılan, insanları bu denl...
%25 32,00 ₺ 24,00 ₺
%25 33,00 ₺ 24,75 ₺
Tükendi
0 kişi
Jack Welc, Steve Jobs, Howard Schultz, Rudolph Giuliani, Richard Branson, Donald Trump, Arnold Schwarzenger, Michael Dell, Tony Blair ve daha pek çok kişi. "Eğer sizi izleyenleri etkilemek istiyorsan...
%30 32,41 ₺ 22,69 ₺