Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Christy Brown

Christy Brown

Christy Brown Kimdir?

Christy Brown 1932 yılında Dublin’de hayata gözlerini açan ressam, şair ve yazardır. 

Tam tamına yirmi üç çocuklu bir ailenin hayatta kalabilen on üç çocuğundan biridir. Doğuştan beyin felci ile dünyaya gelmiştir ve çok uzun süre konuşmadan ve hareket edemeden yaşamıştır. İlk başlarda doktorlar Christy Brown’un zihinsel olarak de engelli olduğunu düşünmüş annesi bu duruma inanmayarak oğlunun eğitim alabileceğine inanmıştır.

Annesinin tüm fedakârlıklarına ve çabalarına karşılık veren Brown sol ayağını kullanarak resim yapabilir ve yazı yazabilir duruma geldi. 

Christy Brown konuşmaya başladıktan sonra doktorlar tedavi metodunu değiştirmiş ve fizyoterapiye geçmişlerdir. Bu tedaviler sonucunda daha rahat hareket edebilmeye başlamıştır.

Christy Brown'ın Edebi Yönü 

Yaşamı boyunca yardıma muhtaç olması onun İrlanda’nın tanınmış yazarları arasında yer almasını asla engellememiş. Yazdığı kitaplar ile tüm dünyanın tanıdığı başarılı yazarlar arasında yer alamsını sağlamıştır.

Yazar azmin ve çabanın ve başarının en büyük örneğidir aslında. Tüm dünyanın severek okuduğu Ülkemizde MEB tarafından okunması gereken 100 eser içine giren Sol Ayağım kitabı kendi hayatını ve azmini kaleme aldığı eseridir. 

Sol Ayağım eseri sinemaya uyarlanmıştır. Londra’ya birkaç kere gitmesi ve Amerika’ya sadece bir kere gitmesi dışında tüm yaşamını Dublin’de geçirmiştir. 

1981 yılında vefat eden yazar Sol Ayağım Kitabında annesine sık sık teşekkür ederek minnetini dile getirmektedir. 
Christy Brown Kitapları

%41 11,90 ₺ 20,00 ₺

Sol Ayağım

Christy Brown

%25 17,25 ₺ 23,00 ₺

Sol Ayağım

Christy Brown

%40 11,40 ₺ 19,00 ₺

Sol Ayağım

Christy Brown

%45 11,15 ₺ 20,00 ₺

Her Gün Hüzün - Sol...

Christy Brown

Tükendi!
%25 16,50 ₺ 22,00 ₺

Sol Ayağım

Christy Brown

Tükendi!
%25 44,25 ₺ 59,00 ₺

My Left Foot

Christy Brown