Faruk YıldırımFaruk Yıldırım, Akademik, Araştırma & Başvuru Kitapları, Başvuru Kitapları kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır.

Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Abdal Gizli Dili, Adana ve Osmaniye İlleri Ağızları 1-2 (2 Cilt Takım), Adana ve Osmaniye İlleri Ağızları Cilt: 1, Dil ve Edebiyat Araştırmaları 1, Suriye Bayırbucak Türkmen Ağzı, Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi olarak sayılabilir.

Faruk Yıldırım kitapları; Akademisyen Kitabevi, Karahan Kitabevi, Karahan Kitabevi - Ders Kitapları, Pegem A Yayıncılık - Akademik Kitaplar, Türk Dil Kurumu Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.
Faruk Yıldırım tarafından yazılan son kitap "Adana ve Osmaniye İlleri Ağızları Cilt: 1", Türk Dil Kurumu Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

Faruk Yıldırım Kitapları
%16 25,00 ₺ 21,00 ₺
0 kişi
Başlangıcı 180 yıl kadar önceye dayanan Türkiye Türkçesi ağız araştırmaları, bugüne kadar önemli gelişmeler kaydetmiş bulunmaktadır: Birçok ağza ait dil malzemesi toplanmış; çeşitli bölgelerin, illeri...
%22 50,00 ₺ 39,00 ₺
Tükendi
0 kişi
Eser, "Giriş", "Ses Bilgisi", "Şekil Bilgisi", "Sonuç", "Kaynaklar","Metinler", "Sözlük" ve "Dizinler" olmak üzere yedi bölümden oluşmaktadır. "Giriş" bölümünde; araştırmanın amacı, sınırlılıkları, yö...
%23 50,00 ₺ 38,50 ₺