Gevher Aktaş Demirkaya

Gevher Aktaş Demirkaya, 17 Kasım 1955 yılında Çıldır'da dünyaya gelmiştir. Aynı yıl babasının işinden dolayı Ardahan'a yerleşmiştir. İlk ve orta öğrenimini Ardahan'da okumuş, 1970 yılında Ankara'ya yerleşmiştir.

Lise eğitimini Ankara'da aldıktan sonra 1983 yılında Türkiye Kızılay Derneği Kan Hizmetleri Müdürlüğü ve Ankara Üniversitesi Adli Tıp Kurumu Anabilim Dalı işbirliğinde yürütülmüş olan Kontrol ve Araştırma hizmet içi eğitim ile laboratuvar teknisyeni olmuştur.

Gevher Aktaş Demirkaya, 14 yıl bu görevine devam ettikten sonra, 1996 yılında Eskişehir Anadolu üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun olmuştur. Aynı kurumda 10 yıl idareci olarak görev yaptıktan sonra emekli olmuştur.

Emekliliğinin ardından çocukluk hayali olan yazarlık isteğini gerçekleştirmiş, çeşitli İnternet gazetelerinde araştırmaları köşe yazısı olarak yayınlanmıştır. Gevher Aktaş Demirkaya, aynı zamanda Türk Ocağı Sanat ve Edebiyat Kurulu Yazar ve Eleştirmenler Kurulu Kuşlukta Yazarlar üyesidir.Gevher Aktaş Demirkaya Kitapları
0 kişi
"Sara: Ahıska’da Bir Ermeni Gelin" büyük bir aşkın ve aynı zamanda büyük bir dramın romanı... Yazar bu yeni romanında kendi ailesinin etrafında gelişen olaylardan hareketle "Ahıska Türklerinin Dramını...
%32 35,00 ₺ 23,80 ₺
Tükendi
%32 13,89 ₺ 9,45 ₺