Haim G. Ginott

Haim G. Ginott Kimdir?

Haim G. Ginott 5 Ağustos 1922 yılında İsrail'de dünyaya gelmiştir. Yazar öğretmen, çocuk psikiyatr ve ebeveyn eğitimci siydi. 

Günümüzde hala geçerli olan çocuklarla sohbet etme tekniğinin öncüsüdür. Anne Baba ve Çocuk Arasında isimli kitabı ülkemizde hala çok satanlar listelerinde yer almaktadır.

Haim G. Ginott Edebi Yönü

Haim G. Ginott tarafından kaleme alınan Anne Baba ve Çocuk Arasında isimli kitabı ebeveynler ve çocuk arasında saygılı bir şekilde yaşama yönlendirecek temel iletişim prensiplerinden bahsetmiştir.

Haim G. Ginott iş kariyerine bir ortaokulda öğretmen olarak başladı. Daha sonra Columbia Üniversitesinde Psikoloji eğitimi alarak iş alanını değiştirdi.

Haim G. Ginott'un çocuk yetiştirmede bazı yöntemleri;

  • Çocukların hislerini görmezden gelmeyin ve inkar etmeyin
  • Olumsuz bir durumda bunu etkileşim haline getirin örneğin 'dağınık bir oda görüyorum'
  • Küçük kızkardeşler dövmek için değildir! gibi kesin kurallara kurallar ekleyin
  • Seçim yapmalarını sınırlar içinde öğretin bu sarı tişörtü yada mavi tişörtü giymek ister misin gibi
  • Asla değil her zaman diyin her zaman odanı dağıtıyorsun doğru asla odanı dağıtma malısın yanlıştır

Çocuklarda psikoterapi ve anne ve baba olmak gibi önemli konularda bugün hala en çok referans gösterilen Haim G. Ginott eğitimlerinin yanı sıra eserleri ile de sevilen bir yazardır. Haim G. Ginott Kitapları
Tükendi
2 kişi
5 milyondan fazla satan klasik! “İyi anne baba olmak, öğrenilebilir bir beceridir.” Ebeveyn ve çocuk iletişimi alanında yazılmış en iyi eser olan Anne Baba ve Çocuk Arasında, dünyanın her yanından m...
%30 25,00 ₺ 17,50 ₺