Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Harper Lee

Harper Lee

Harper Lee Kimdir? 

Harper Lee 28 Nisan 1926 yılında Amerika’nın Alabama eyaletinde doğmuştur. Liseyi Huntington Kolejinde bitirmiştir. Üniversiteyi ise Alabama Üniversitesinde okumuştur. Okuldan sonra Eastern Hava Yollarında işe girmiştir. Daha sonra bu işini bırakan yazar yazı yazmaya başlamıştır.

Harper Lee Edebi Yönü 

Harper Lee kitapları dünyada en çok satılan kitaplar arasında yer almaktadır. Yazar, yazı yazmaya arkadaşlarının ona yılbaşı hediyesi olarak gönderdiği notla başlamıştır. Bu notta ne olursa olsun işini bırakıp yazması gerektiği yazıyordu. Arkadaşları ona bir yıl yetecek miktarda para göndermişlerdi.

Bu süreç içerisinde en büyük eseri ortaya çıktı. Bülbülü Öldürmek kitabı yayımlandığı andan itibaren en çok satılan kitaplar arasına girmeyi başarmıştır. Yazar bu eserinde küçük bir kızın gözünden avukat olan babasının cinayetle suçlanan siyahi bir genci savunmak istemesi ve yaşanan olayların çarpıcılığını gözler önüne sermiştir. Pulitzer Ödülü alan bu eser günümüzde bile en çok satılan klasikler arasındadır.

Yazı yazmayı çocukluk arkadaşı olan Truman Capote’den öğrenmiştir. Harper Lee’nin ikinci ve son kitabı olan Tespih Ağacının Gölgesinde eseri de en az ilk kitabı kadar beğenilmiştir. Kitapta tarihsel dönemleri gerçekçi bir tarzda aktarmıştır. Çağdaş kitapların yanında kendi devrini aşabilecek güçte bir yapıt olmuştur. Günümüz kitapları arasında şimdiden klasikler kategorisine girmeye aday olarak gösterilmiştir.

Harper Lee Ne Zaman Ölmüştür? 

Amerikalı ünlü yazar Harper Lee 19 Şubat 2016 yılında Amerika'da doğduğu şehir olan Alabama’da vefat etmiştir.
Harper Lee Kitapları

%40 24,00 ₺ 40,00 ₺

Harper Lee İki Kitap...

Harper Lee

%36 11,70 ₺ 18,00 ₺

Tespih Ağacının Gölg...

Harper Lee

%35 14,30 ₺ 22,00 ₺

Bülbülü Öldürmek

Harper Lee

%4 41,28 ₺ 43,00 ₺

To Killa Mockingbird

Harper Lee