Jack Weatherford

Jack Weatherford Kimdir?

Jack Weatherford antropoloji profesörü ve yazardır. Columbia’da dünyaya gelmiştir. Babası ABD ordusunda çavuş olduğu için sık sık taşındılar. Yazarın en uzak atası 9. yüzyılda bir ırk lideriydi.

1967 yılında Güney Caroline Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden mezun oldu. Sosyoloji alanında yüksek lisansını tamamladı ve antropoloji alanda yüksek lisans derecesi aldı. 

Politik çalışmalarını Duke Üniversitesinde tamamladı.

Jack Weatherford'un Akademik ve Edebi Hayatı

Jack Weatherford Kuzey Amerika ve yerli kültürler alanında yazılar yayınlamıştır. Yerli Amerikalılar hakkında çıkardığı ilk kitabı ile Minnesota kitap ödülünü aldı.

Antropoloji alanında ise kitle iletişim ödülüne layık görüldü. Para Tarihi kitabı çok tanınmasına vesile oldu. 20.Yüzyıl Amerikan siyaseti alanındaki yayınları sayesinde tv programlarının aranan yüzü oldu.

Moğolistan kültürü ve tarihi üzerine çalışmaları bulunan yazar Moğolistan hükümeti tarafından tanınmasına vesile oldu. Ülkenin en büyük onursal ödülüne ve Moğolistan Cumhurbaşkanın verdiği madalyaya sahip oldu.

Amerikan kültürünü konu alan kitapları çok sayıda dile çevrildi. Televizyon ve radyo programlarına davet edildi. 
Jack Weatherford Kitapları
%28 32,00 ₺ 23,04 ₺
0 kişi
Yaşamının tüm yönleriyle cengiz han ve oğulları… “Cengiz Han, dünya tarihinin son büyük kabile imparatoruydu. Göçebe hayatı yaşayan kabileler ile uygar dünya arasındaki 10.000 yıllık savaşın, avcılar...
%35 32,00 ₺ 20,80 ₺
0 kişi
Cengiz Han'ın imparatorluğunu kızları ile birlikte yönettiğini, ölürken imparatorluğunun idaresini oğulları yerine yine kızlarına bıraktığını, bu kızların yüzyıllarca orduların başında savaştığını, im...
%28 28,00 ₺ 20,16 ₺
Tükendi
%28 5,86 ₺ 4,22 ₺
Tükendi
%16 24,00 ₺ 20,16 ₺