Jonathan Silvertown

Jonathan Silvertown, Edinburg Üniversitesinde Evrimsel Biyoloji Enstitüsü bölümünde profesörlük yapmaktadır. Aynı zamanda biyolojik bilimler okulunda Fen Eğitimi kürsüsünü yönetmektedir. 

Sussex üniversitesi Biyoloji bilimleri dalında okuduktan sonra 20. yüzyılın önde gelen biyologlarından olan Prof. John Maynard çalışmalarından ilham aldı. Uzun zamandan beri doğal dünyayı Darwinist bir mercekle incelemektedir. Doktorasını Sussex üniversitesinde tebeşir otlakları üzerinde yaptı.

Milton Keynes'de Açık Üniversitede eğitim aldı ve kariyer yaşamına ilk olarak araştırma ve öğretim görevlisi olarak başladı. Sussex üniversitesinden 2004 yılında Edinburg üniversitesine geçmek için ayrıldı. 

Jonathan Silvertown bitki biyolojisi ve sayısız araştırma kitap ve yazılarının yazarıdır. Yazarın bir kitabında yaşlanma belirtilerin ekolojik doğa ile bağlantısı araştırması yer almaktadır. Bu kitabı New York Times'ın sağlık köşesinde bilimsel kavramlarla örülü büyük bir zevkle okunacak kitap olarak geçmektedir. 

Jonathan Silvertown'un son kitabı Chicago Üniversitesi Press tarafından Eylül 2017 yılında yayınlanmıştır. Bu kitabı Darwin İle Akşam Yemeğidir. 2011 yılında Ekolojik Etkileşim Ödülü'ne layık görülmüştür. Yazar ve bilim insanı ekolojik kullanımın yaygınlaşması ve anlaşılması için bilime büyük katkılar sağlamaktadır. Jonathan Silvertown Kitapları
%28 32,41 ₺ 23,34 ₺