Mary Beard

Mary Beard 1 Ocak 1955 yılında doğmuştur. İngiliz yazar Mary Beard Cambridge Üniversitesi ve Sanat Royal Acememy'de profesörlük yapmaktadır.
İngiltere'nin tanınmış klasikçisi olarak bilinmektedir. Yazarın annesi bir başpiskopos'tur. Babası ise mimardır. Eğitimli bir aileden gelmesi onun okuma aşkını tetiklemiştir.

18 yaşındayken Cambridge Üniversitesinin sınavına girdi. Buradaki Nenham College'de kız öğrencilere burs vermemekteydi. Okurken bazı erkeklerin, kadınların akademik kariyeri konusunda alay etmelerine şahit oldu.
Bu durumdan sonra feminist düşünceleri gelişti. Şimdilerde ise ateşli bir kadın hakları savunucusudur.
2004 yılında Cambridge Üniversitesinde Classic profesörü oldu. Tarih ve  klasikler alanında kitaplar yazdı. Büyük dergilere alanında makaleler yazarak editörlük yaptı.


Mary Beard Kitapları
0 kişi
Mary Beard bu cesur kitabında sık sık kendisi de dâhil dünyadaki bütün kadınlara dil uzatan ve onları küçük düşürmeye çalışan kadın düşmanlarına ve internet saldırganlarına sesleniyor. Kadın düşmanlığ...
%37 39,90 ₺ 25,14 ₺
%37 69,90 ₺ 44,04 ₺
0 kişi
Antik dünyanın mücevherleri sayılan birbirinden etkileyici sanat yapıtları insanoğlunun gelişiminin de yapı harcı kuşkusuz. Heykeller, tapınaklar, müzeler, anıtsal tablolar, trajediler, mitoloji... Bu...
%22 14,00 ₺ 10,92 ₺