Mehmet Zeki Halhallı

1979 yılında Şanlıurfa ‘ da doğdu. İlk, orta, Lise eğitimini burada tamamladı. 2002 yılından Harran Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünden mezun olup, müzik öğretmeni olarak göreve başladı. 2009 yılında Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesine, Türk ve Batı Müziği Çalgı Toplulukları öğretmeni olarak atandı. 2009 yılında Kabak Kemane Temel Eğitim Medotu yazım çalışmalarına başladı.

2011-2012 yıllarında Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Türk Müziği Topluluğunda Kabak Kemane icrasıcı olarak görev aldı. 2012 yılında Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Türk Müziği Topluluğunda şeflik görevini sürdürdü. 2013 yılında Şanlıurfa Güzel Sanatlar Lisesine atandı. Müdür yardımcılığı, müdür başyardımcılığı ile çeşitli yöneticilik görevlerinde bulundu. 2013 yılından itibaren, Şanlıurfa Güzel Sanatlar Lisesinde Türk ve Batı Müziği Çalgı Toplulukları ve Kabak Kemane öğretmeni olarak, öğrencilerini yüksek öğretim kurumlarının farklı bölümlerine yetiştirdi.

Eğitim çalışmalarına Şanlıurfa Güzel Sanatlar Lisesinde Türk ve Batı Müziği Çalgı Toplulukları ve Kabak Kemane öğretmeni olarak devam etmektedir.

Mehmet Zeki Halhallı Kitapları
Tükendi
0 kişi
2009 Temmuz ayında bir sohbet sırasında kabak kemanenin teknik, icra, eğitim materyali, kaynak bakımından eksiklerini göz önünde bulundurarak, icracının temel eğitiminin önemini vurgulamak ve bu anlam...
%30 65,00 ₺ 45,50 ₺