Özgür Bacaksız

Özgür Bacaksız Kimdir? 

Türkiye’ye felsefeyi sevdiren genç bir yazar Özgür Bacaksız. 1987 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelen Özgür Bacaksız ilk, orta ve lise eğitimini Hatay’da tamamlamıştır. Emekli öğretmen bir baba ve ev hanımı bir annenin çocuğudur. 

Özgür Bacaksız üniversite eğitimini Adıyaman Üniversitesi Muhasebe Bölümü’nde almış, daha sonra Açık Öğretim Fakültesi Felsefe bölümünü okumuştur. 

Özgür Bacaksız'ın Edebi Yaşamı Ve Felsefe Kulübü 

Özgür Bacaksız Üniversite öğrencisi iken bilgisayar başında boşa vakit geçirme eylemi için Felsefe Kulübü adı altında bir facebook sayfası kurdu.

İlk olarak arkadaşları ve çevresi dâhil olan grup 50 kişi kadardı. Yaptığı her özgün paylaşım onu 1.000 kişilik bir profile çevirdi. Şimdilerde ise 3 milyona yakın takipçisi var.

Üye sayısı bakımından Türkiye’nin en büyük felsefe sayfası oldu. Sayfalar içinde ülkemizde ilk 10 sırasına girmeyi başardı. 

Özgür Bacaksız 25 yaşında iken ilk kitabını yayınladı. Kitabını adı Bilgelikle Yaşama Sanatı idi. Felsefeyi her şekilde Türkiye’ye sevdirdi genç yazar.

Felsefe ’ye olan ilgisi üniversite yıllarında başladı Özgür Bacaksız’ın. O dönemlerde kişilik bakımından sorgulamacı bir yapıya eğim göstermiş olan yazar felsefeyi kendine yakın hissetti. Okuduğu zamanlarda ev arkadaşlarından ayrı olarak tek başına kaldığı odasında sığınacak limanı kitaplar olan Özgür Bacaksız, kulübü kurmasında kitapların etkisinin çok fazla olduğu dile getirmektedir.

Sayfasını ne maddi ne de ideolojik açıdan kullanan yazar Felsefe Kulübü için sanal kütüphane tanımlaması yapıyor. 

Facebook sayfası 1000 bulduktan sonra yaşamının yayın ve yazar dünyasına kaydığını dile getirmiştir. Bilgelikle Yaşama Sanatı kitabının arka kapak yazısı Mümin Sekman tarafından kaleme alındı. 
Özgür Bacaksız Kitapları
3 kişi
Kitapsız, çiçeksiz, hayvansız, vicdansız, doğrusuz insandan uzak dur. Umudu öldürüp, nefreti toprağa dikmek isteyenlerden uzak dur. Hayatı sadece ideoloji ve düşünce olarak görenden uzak dur. Mutlu...
%28 16,00 ₺ 11,52 ₺
0 kişi
Süper Baba’nın müziğini flütle çaldığımız günlerde çok enteresan çocuklardık, Tsubasa izlerken çarpan kalbimiz, banyo sonrası Bizimkiler dizisi... Hayatın seyrinde güzel bir yolculuktaydık, önce hüple...
%28 17,00 ₺ 12,24 ₺
0 kişi
"Bazen insanlar kadar paragraflar da anlamsızlaşır. Hiçbir sözcük seni anlamaz, anlatamaz, yazdıramaz. Çaresiz bırakırlar seni, suskunluğa terk edersin kendini. Sonra biraz daha acı çekersin, hüzün çu...
%28 16,00 ₺ 11,52 ₺
Tükendi
0 kişi
"İnsan her gün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemeli" der Goethe. Zarif ve zeki bir beyin için, midemizi besler gibi, bey...
%28 10,00 ₺ 7,20 ₺