Özlem BelkısÖzlem Belkıs, Araştırma & Başvuru Kitapları, Derleme & Antoloji, Edebiyat kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.

Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Feminist Tiyatro, Kadın ve Siyaset, Kalemden Sahneye 2. Cilt 1946’dan Günümüze Türk Oyun Yazarlığında Eğilimler, Sanatın Gölgedeki Kadınları olarak sayılabilir.

Özlem Belkıs kitapları; Ayrıntı Yayınları, İmge Kitabevi Yayınları, Mitos Boyut Yayınları, YGS Yayınları (Yazı-Görüntü-Ses) aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.
Özlem Belkıs tarafından yazılan son kitap "Sanatın Gölgedeki Kadınları", Ayrıntı Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

Özlem Belkıs Kitapları
%28 45,00 ₺ 32,40 ₺
0 kişi
Sanatın Gölgedeki Kadınları, 1850-1950 yılları arasında etkinlik göstermiş, pek çok iyi iş ortaya koymuş, yine de edebiyat ve sanatta eril tarihin dışında bırakılmış kadınlara odaklanıyor. Halide Edip...
%30 27,78 ₺ 19,45 ₺
0 kişi
Feminist çalışmalar, kadın çalışmaları ve nihayet toplumsal cinsiyet çalışmalarına doğru gelişen bu alan tüm dünyada özellikle Türkiye’de araştırılmaya ve değerlendirilmeye açıktır. Kadının sosyal ya...
%18 19,00 ₺ 15,58 ₺