Peter Wohlleben

Peter Wohlleben Kimdir? 

Peter Wohlleben 1964 yılında Bonn’da doğmuştur. Oldukça popüler, ekolojik makaleler yazan Alman bir yazardır. 

Rottenburg Neckar’da ormancılık okulundan mezun oldu. 1987 yılında hükümette görev aldı. Kontrol ettiği ormanlık alanlara aşına olduğu için, ormanlık alanlarda oluşan hasarlardan dolayı büyük hayal kırıklığına uğradı. 

Bu tahribatın nedeninin olgun ağaçların kesilmesi, böcek ilacı kullanılması gibi nedenlerden dolayı oluştuğunu savundu. 

Ağaçlara ve ormanlara çok büyük bir tutku ile bağlı olan Peter Wohlleben ormancılık eğitimini aldıktan sonra Rheinland-Pfalz eyaletine bağlı orman müdürlüğünde tam 20 yıl çalıştı.

Ekoloji üzerine zaman içinde olgunlaştırdığı düşüncelerini daha rahat bir şekilde eyleme dökme hedefi ile memurluktan ayrıldı.

Peter Wohlleben doğa dostu bir takım yöntemler ile Hümmel köyünde kendisine tahsil edilen ormanlık alanı yönetme görevini üzerine almıştır. 

Peter Wohlleben'in Edebi Yönü

Peter Wohlleben ağaçlar ve ormanlar üzerinde olan düşüncelerini herkesin anlayabileceği bir dil ve üslupla ilk kitabında bir araya getirmiştir. 

Kitap yazmayı, seminer vermeyi seven, ağaçlar üzerinde geliştirmiş olduğu düşünceleri ve yöntemlerini Hümmel köyünde kendisini ziyaret edenlere büyük bir heyecan ve coşku ile anlatmayı sürdürmektedir. 

Ağaçların Gizli Yaşamı isimli kitabı New York Times’ın en çok satanlar listelerinde yer almıştır. 
Peter Wohlleben Kitapları
0 kişi
Ağaçlar ve ormanlar üzerine kaleme aldığı kitaplarıyla başta ülkesi Almanya olmak üzere son dönemde tüm dünyada geniş bir okur kitlesine kavuşan Peter Wohlleben’i Türk okurları da çok sevdi. Onu tüm d...
%28 42,00 ₺ 30,24 ₺
0 kişi
“Geyikler, yabandomuzları ya da kargaların, kendi içinde mükemmel olan hayatlarını yaşarken eğlenebildiklerini de kavrayan biri, kadim ormanlardaki yapraklar arasında neşeyle dolaşan o minik hortumlub...
%30 32,00 ₺ 22,40 ₺
Tükendi
6 kişi
“Ağaçların acıyı hissedebildiğini, hafızaları olduğunu ve ebeveyn ağaçların çocuklarıyla birlikte yaşadığını öğrendiğinizde, artık onları sanki sıradan bir işmiş gibi devasa makinelerle kesip hayatlar...
%28 35,00 ₺ 25,20 ₺